"Moc bych prosil, aby buď nechávali krátké a dlouhé kulové zbraně ve svých kancelářích, nebo nám, pane předsedo, vaším prostřednictvím, alespoň oznámili, že jsou ozbrojeni,“ pravil Kubera.

Doporučené články

Senátor tím narážel na případ kolegy Vladimíra Drymla (ČSSD), který v uplynulých dnech přiznal, že chodí ozbrojen.

Všem přítomným přitom bravurně předvedl, tentokrát v narážce na nedávný incident iráckého novináře při návštěvě amerického prezidenta George Bushe, že před botou se uhýbá snadněji, než před kulkou.

Předseda Senátu vzal žert vážně

Kuberovo žertování v první chvíli nepochopil šéf Senátu Přemysl Sobotka (ODS), který si jeho slova vyložil tak, že senátor navrhuje usnesení, podle kterého by senátoři byli povinni oznámit, že při pohybu v prostorách komory jsou ozbrojeni.

"Nechci se na ničem usnášet, prosím, aby mi vaším prostřednictvím sdělili, že tady mají právě 'devítku'. Pokud si ji nechají v kanceláři, je mi to jedno,“ vrátil zpět debatu k žertovnému tónu k úlevě všech přítomných Kubera.

Naopak bleskově zareagoval Dryml, který – byť nejmenován – vztáhnul Kuberův šťouchanec na sebe. Prý ale bouchačku do Senátu nenosí, neboť ví, co se sluší a patří. "Vím, že tady od vás mi přece žádné nebezpečí nehrozí. Já vám věřím,“ nechal se slyšet Dryml.