"Moc bych prosil, aby buď nechávali krátké a dlouhé kulové zbraně ve svých kancelářích, nebo nám, pane předsedo, vaším prostřednictvím, alespoň oznámili, že jsou ozbrojeni,“ pravil Kubera.

Senátor tím narážel na případ kolegy Vladimíra Drymla (ČSSD), který v uplynulých dnech přiznal, že chodí ozbrojen.

Všem přítomným přitom bravurně předvedl, tentokrát v narážce na nedávný incident iráckého novináře při návštěvě amerického prezidenta George Bushe, že před botou se uhýbá snadněji, než před kulkou.

Předseda Senátu vzal žert vážně

Kuberovo žertování v první chvíli nepochopil šéf Senátu Přemysl Sobotka (ODS), který si jeho slova vyložil tak, že senátor navrhuje usnesení, podle kterého by senátoři byli povinni oznámit, že při pohybu v prostorách komory jsou ozbrojeni.

"Nechci se na ničem usnášet, prosím, aby mi vaším prostřednictvím sdělili, že tady mají právě 'devítku'. Pokud si ji nechají v kanceláři, je mi to jedno,“ vrátil zpět debatu k žertovnému tónu k úlevě všech přítomných Kubera.

Naopak bleskově zareagoval Dryml, který – byť nejmenován – vztáhnul Kuberův šťouchanec na sebe. Prý ale bouchačku do Senátu nenosí, neboť ví, co se sluší a patří. "Vím, že tady od vás mi přece žádné nebezpečí nehrozí. Já vám věřím,“ nechal se slyšet Dryml.