"Jednali o mně beze mě, to je Mnichov," řekl Dryml s tím, že se nezúčastnil žádného politického grémia ČSSD, které by se zabývalo jeho odvoláním.

"Já nebudu podléhat tlakům stranických sekretariátů, mně dali hlas voliči," řekl Dryml v rozhovoru pro Primu. Připomněl, že královéhradecký krajský výkonný výbor strany s jeho odvoláním nesouhlasil. "Pokud to nic neznamená ani pro hejtmana, ... tak já už nevím co si mám myslet o demokracii v sociální demokracii," uvedl vicehejtman.

Dryml používá příměrů k významným událostem českých dějiny poměrně často. V úterý se přirovnal k Miladě Horákové, která byla ve zinscenovaném procesu odsouzena k smrti za pomoci komunistického prokurátora Josefa Urválka.  „Celá aféra vede k tomu, aby mě někdo zničil. Připomíná mi to hon na Miladu Horákovou, jen bych chtěl vědět, kdo bude tím prokurátorem Urválkem,“ řekl Novinkám Dryml.

Dryml měl údajně shánět kompromitující materiály na svou stranickou kolegyni a předsedkyni krajského výboru ČSSD Hanu Orgoníkovou. Veškeré výzvy k odstoupení odmítá.

Odvolání Drymla doporučila i rada kraje

Rada Královéhradeckého kraje ve středu dopoledne doporučila krajskému zastupitelstvu, aby na svém zasedání 22. ledna odvolalo Vladimíra Drymla (ČSSD) z funkce radního pro zdravotnictví a prvního náměstka hejtmana. Radní tak reagovali na údajné osobní selhání stávajícího vicehejtmana a v souvislosti s kauzou kompromitujících materiálů.

"Krajská rada včetně koaličních partnerů doporučila krajským zastupitelům odvolat s účinností od 22. ledna Vladimíra Drymla z funkce prvního náměstka hejtmana a člena rady Královéhradeckého kraje. Již v pondělí jsem uvedl, že pokud Vladimír Dryml sám neodstoupí, budeme postupovat v tomto směru dál,“ uvedl hejtman Lubomír Franc (ČSSD).

Podle hejtmana není působení politika v takto vysoké funkci limitováno pouze trestně právní odpovědností. Měl by si být také vědom toho, že veřejnost velice bedlivě sleduje chování politiků, jejich výroky i postupy, o které se opírá jeho důvěryhodnost. "Panu vicehejtmanovi jsem proto dal možnost vzít svou politickou odpovědnost do vlastních rukou a dobrovolně opustit významné posty ve vedení kraje,“ dodal hejtman.

Hejtman Franc již dříve uvedl, že si váží Vladimíra Drymla jako odborníka v oblasti zdravotnictví. Jeho osobní selhání však považuje za zcela nepřijatelné. "V očích veřejnosti by mohla budoucí rozhodnutí krajské rady v případě setrvání pana Drymla působit značně nevěrohodně,“ prohlásil hejtman. Stejně tak se podle něj musí budoucí kroky v oblasti krajského zdravotnictví opírat o nezpochybnitelnou a legitimní autoritu gestora tohoto resortu.