U várnic s polévkou Béma zastoupila jeho manželka Radmila s oběma syny. Na dotazy, zda se její choť skutečně pokouší o dobytí nejvyšší hory Antarktidy (Mt.Vinson) se ale vyjadřovala jen vyhýbavě. Pražanům, kteří přišli na polévku, zato rozdávala úsměvy a přání hezkých svátků.

Radmila Bémová rozdávala polévku se svými syny.:. Radmila Bémová rozdávala polévku se svými syny.foto: Právo/Milan Malíček

U celkem čtveřice stánků s polévkou se ukázali i další městští politici, starosta Prahy 1 Petr Hejma, náměstek primátora Pavel Klega s chotí a jeho kolegyně Marie Kousalíková, které pomáhal někdejší pražský primátor Jan Koukal.

Rozdávání polévky se účastnil i někdejší pražský primátor Jan Koukal.:. Rozdávání polévky se účastnil i někdejší pražský primátor Jan Koukal.foto: Právo/Milan Malíček Starosta Prahy 1 Petr Hejma také rozdával polévku.

:. Starosta Prahy 1 Petr Hejma také rozdával polévku.foto: Právo/Milan Malíček

Na polévku se čekaly dlouhé fronty. Ještě před jedenáctou hodinou se přišel se svými stranickými kolegy z Prahy pozdravit i premiér Mirek Topolánek. Přišel v civilu a se synkem Nicolasem v kočárku, takže byl téměř k nepoznání. S kolegy se pouze pozdravil, prohodil pár slov a přání a poté zmizel v davu na Staroměstském náměstí.

Na Staroměstské náměstí v Praze přišel na Štědrý den před polednem i premiér Mirek Topolánek se svými syny.:.Na Staroměstské náměstí v Praze přišel na Štědrý den před polednem i premiér Mirek Topolánek se svými syny.foto: Právo/Radek Plavecký