"Sněhové srážky na Vánoce nevylučujeme," odpověděl na dotaz Novinek meteorolog Českého hydrometeorologického ústavu. V podobném duchu se o výhledu na příští týden vyjádřila i Dagmar Honsová z Meteopressu.

Podle ní se ve středu se budou denní teploty pohybovat mezi čtyřmi a osmi stupni Celsia, zejména na Moravě se setkáme s intenzivními srážkami, které budou v Jeseníkách a Beskydech sněhové.

Ve čtvrtek se na českém území mírně ochladí. Bude i nadále zataženo s občasným deštěm. V Jeseníkách a Beskydech by mohlo napadnout až 15 centimetrů sněhu, dodala Honsová.

Podobný ráz počasí vydrží i v pátek, o posledním adventním víkendu a na počátku příštího týdne. Mělo by být i nadále zataženo s občasnými srážkami, které budou v polohách nad 600 metrů sněhové, v nížinách dešťové či smíšené. Denní teploty budou i nadále nad bodem mrazu.

O Vánocích nasněží i v nížinách

K ochlazení by mohlo podle Honsové dojít kolem 25. prosince. Denní teploty by měly klesnout na minus tři až jeden stupeň Celsia, přičemž srážky by v tomto období mohly být sněhové i v nížinách.

Sněhová nadílka zatím vypadá nejreálněji na období kolem Silvestra a Nového roku, kdy by podle dlouhodobých předpovědí ČHMÚ mělo dojít k ochlazení, které by mělo být provázeno sněhovými přeháňkami.