Platnost značek je omezena od prvního listopadu do konce dubna. Na nejstarší české dálnici se objevily nejprve na úseku mezi Humpolcem a Jihlavou. Ministerstvo se tehdy k jejich instalaci rozhodlo na poslední chvíli.

Od středy musí mít řidiči zimní pneumatiky i na úseku mezi 112. a 162. kilometrem. Stávající dvacetikilometrový úsek se tak prodlouží o dalších 50 kilometrů. Ministerstvo o tom rozhodlo již koncem listopadu. K rozšíření úseku se resort rozhodl po dohodě s dopravní policií.

"Značky začneme osazovat mezi deváto. a desátou hodinou dopoledne," řekla Novinkám mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. "Šest z nich bude přesunuto od Jihlavy směrem k Velké Bíteši, 20 jich bude nově osazeno na dálniční nájezdové větve," dodala Vápeníková s tím, že řidiči musí počítat, že značky začnou platit okamžitě po instalaci.

.: BEZ KOMENTÁŘE: Instalace značek zimní výbava na počátku listopaduAutor: Jiří Jíra

Značky přikazující zimní výbavu jsou vedle dálnice D1 osazeny i na sedmi úsecích silnic první třídy, kde jejich instalace patří do kompetence Ředitelství silnic a dálnic. Řidiči se s nimi mohou setkat i na řadě komunikací nižších tříd, kde jejich umisťování spadá pod rozhodnutí obcí. Z tohoto důvodu neexistuje komplexní seznam míst, kde jsou značky osazeny.

Nejčastěji se s nimi řidiči mohou setkat v horských oblastech, zejména na úsecích, které vedou do zimních středisek.