Co vás přimělo angažovat se v politice, konkrétně na podporu Pavla Béma?

Když jsem se rozhlédl mezi přáteli filmaři, zjistil jsem, že každý už má svého politika: Igor Chaun točí pro Íčko (Ivan Langer v odposleších Františka Mrázka - pozn. red.), Filip Renč má Topola, Robert Sedláček točí s Mlhovinou jeho filmy pro pamětníky (dokument o Miloši Zemanovi, který pod touto přezdívkou figuroval rovněž v Mrázkových odposleších - pozn. red.), a tak jsem rychle sáhnul po Pavlu Bémovi, dokud byl volný.

Kdo přišel s nápadem na natočení klipu a následně jej konkretizoval do výsledné podoby?

První impuls přišel ze strany primátora a já tu rukavici rád zvedl, protože mě zajímalo, kterak natočit politický klip bez politických proklamací a podtextů. Vytvořil jsem tedy přes noc čistě dadaistické dílko a ráno se šlo točit. Můj herecký kolega Pavel viděl text až na place a tam už není čas na hrdinství. Tak jsme to riskli a za hodinu a půl nebylo co dělat.

Neobáváte se reakce společnosti Vodafone?

Já se neobávám snad ničeho, takže tady jsem taky klidný, navíc Vodafone je odvážný a moudrý klient a ví, co mu pomáhá a co může škodit. (společnost Vodafone označila klip za "avantgardní tvorbu" - pozn. red.)

Kdo natáčení financoval?

Jestli myslíte, že to byly peníze Jardy (Čtvrtníček zde naráží na divadelní představení "Ivánku, kamaráde" - pozn. red.), tak vás musím zklamat. S municí problém nebyl, protože Pavel Bém se vzdal honoráře, ale nějakou korunu to samozřejmě stálo. Částka, která byla uvedena v médiích, nebyla nijak nadsazená.

Jak se vám s primátorem spolupracovalo?

Myslím, že jsme si rozuměli, a já na své herce nezapomínám. Za pár dní točím jogurty Müller, tak doufám, že se zase sejdeme před kamerou.

A teď už mě omluvte, musím jít domů porcovat medvěda.