Zraněný muž je hospitalizován na chirurgickém oddělení Vojenské nemocnice v Plzni. "Je živý a dýchá. Zůstane tady," řekla bez bližších podrobností lékařka, která pacienta od záchranky přebírala. Podle jiného zdroje z nemocnice muž má pouze pohmožděniny, ale je v silném šoku ze stísněného prostoru.

Proč se spustil do šachy, policie zatím neví. "Zatím nám lékaři nedovolili s ním hovořit, takže motiv jeho počínání neznáme," uvedl mluvčí plzeňských policistů Petr Kovář.

Slyšela ho uklízečka

Muž uvízl asi pět metrů pod střechou obchodního domu. Volal o pomoc a bušil do stěny šachty. Záchranné práce komplikovalo to, že hasiči neměli k dispozici plány větracích šachet. Museli se tak k uvízlému muži doslova probourat.

Podle informací Novinek muž hasičům tvrdil, že jde o sázku. Zřejmě se vsadil o to, že šachtou projede celým obchodním domem. Jeho cesta však skončila hned po deseti metrech. Jeho verzi však policie moc nevěří.

Hazardéra nejdříve uslyšela po sedmé hodině ranní uklízečka. Ozval se hned, když uslyšel zacinkat klíče. Uklízečka ho však nemohla najít a tak zavolala ostrahu obchodního domu, ti zalarmovali hasiče.