"O babí léto se nám stará tlaková výše nad střední Evropou a skutečně teploty se dokonce v pátek vyhoupnou až do letních hodnot, tedy na 27 stupňů Celsia. Bude k nám totiž proudit teplý vzduch od jihu," řekl Seifert.

Velmi teplé počasí ale v sobotu naruší studená fronta. Víkend začne polojasným počasím. Od severozápadu bude postupovat oblačnost s ojedinělými přeháňkami. Studená fronta sice moc deště nepřinese zato teplotní rozdíly budou velké.

"V sobotu ráno počítejme s mlhami. Noční teploty ještě budou 14 až 10 stupňů, přes den se bude postupně výrazně ochlazovat. V jižní polovině republiky se můžeme těšit na 20 až 24 stupně, na severu už jenom na 18 stupňů Celsia," řekl Seifert.

V neděli přízemní mráz

Neděle má být polojasná, ojediněle s přeháňkami. Noční teploty klesnou na 6 až 2 a meteorologové nevylučují přízemní mrazíky. Odpoledne bude jen 14 až 18 stupňů.

Od pondělí nad naše území nastoupí nová tlaková výše a ta opět obnoví babí léto, i když teploty nebudou tak vysoké jako nyní.

"Ráno ještě bude chladno a s přízemní mrazíky musíme počítat. Postupně se ale teploty budou zvyšovat až na ranních 10 až 5 stupňů. Odpoledne očekáváme 17 až 22 stupně Celsia. Toto počasí by mělo trvat do čtvrtka příštího týdne," uzavřel Seifert.