Debata o opozičním návrhu zařazeném na pořad mimořádné schůze byla nebývale věcná. I někteří koaliční poslanci se domnívali, že Úrazová nemocnice by neměla úplně zaniknout, jak navrhovalo ministerstvo zdravotnictví, ale mohla by v ní být poskytována například následná péče. Poslanec ODS Boris Šťastný proto stáhl svůj návrh na zamítnutí zákona, který podal ve druhém čtení.

Podle šéfa klubu ČSSD Michala Haška, který by se měl stát jihomoravským hejtmanem, ovlivní výsledek sněmovního hlasování i podobu budoucí krajské vlády. O jihomoravské koalici vítězná sociální demokracie vyjednává s lidovci a s ODS.

Sněmovna přijala také pozměňovací návrh Davida Ratha, který má zajistit, aby i po převodu na město zůstala v nemocnici zachována zdravotnická péče. Pokud by město chtělo její statut zdravotnického zařízení změnit, muselo by nemocnici vrátit zpět státu.

Pro návrh byli vedle poslanců ČSSD a KSČM i tři zákonodárci za ODS, tři lidovci a většina zelených. Zákon podpořila i čtveřice nezařazených poslanců zvolených za sociální demokracii.

Po skončení této mimořádné schůze bude zahájena další, kterou naopak svolala ODS. Na programu by mělo být mimo jiné i schvalování novely trestního zákona.