"Takto formulovaný text omluvy moje rodina naopak považuje za snahu zmanipulovat jak orgány činné v trestním řízení, tak i veřejnost a docílit snížení závažnosti trestného činu," píše se dále v prohlášení, pod nímž je podepsán bratr zavražděného Jan Kočka.

Podnikatel Bohumír Ďuričko, který začátkem října zastřelil v pražské restauraci Václava Kočku ml., se za svůj čin rodině oběti omluvil prostřednictvím tiskové zprávy.

"Omlouvám se rodině Kočkových, všem nevinně zúčastněným, mé rodině a opravdovým přátelům za incident při příležitosti konání večírku k podpisu knihy pana Paroubka, který skončil tragédií bez možnosti návratu," napsal Ďuričko v tiskovém prohlášení zveřejněném ve středu.

:. Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

Jan Kočka, bratr zavražděného Václava Kočky, k tomu pro Právo uvedl: "Co vám na to mám říct? Jsem beze slov. Už jsem to říkal dříve, že ten pán je také potrestaný, ale on se aspoň může dívat na televizi, psát omluvné dopisy a nevím, co všechno. Takže si přeji, aby byl po zásluze potrestán, a to je celé."

PROFIL: Kdo je Bohumír Ďuričko
PROFIL: Kdo je Václav Kočka

Hoteliér Bohumír Ďuričko zastřelil syna provozovatele Matějské pouti Václava Kočky 9. října v pražské restauraci Monarch, kde se zúčastnil křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

:. Zastřelen syn Paroubkova přítele Kočky

Oba muži se nejprve hecovali, kdo u sebe má víc peněz, pak údajně Kočka Ďuričkovi něco pošeptal a Ďuričko na něj vypálil tři rány. Podle svědků vyšly dvě ve chvíli, kdy už Kočka ležel na zemi. Na Ďurička soud uvalil vazbu.

O vraždě Václava Kočky ml. čtěte také
VIDEO: Policie k vraždě Václava Kočky ml.: šlo o spojení emocí s alkoholem

VIDEO: Vražda Kočky mladšího s ČSSD nesouvisí, řekl Paroubek

Topolánek k vraždě Kočky: Kdyby politici brali vážně Kubiceho, nemuselo se to stát

Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

Ďuričko dostal před střelbou pěstí do obličeje, tvrdí jeho advokát

Ďuričko je ve speciální vazbě kvůli případné pomstě