Nehoda se stala krátce před devátou hodinou mezi stanicemi Domašov nad Bystřicí a Hrubá Voda na trati z Olomouce do Bruntálu. Srážkám se podařilo zabránit na jednokolejných tratích na Ostravsku; stromy zablokovaly tratě z Opavy do Chuchelné, z Opavy do Heřmanic a z Lipové - lázní do Javorníku ve Slezsku. Místo vlaků jely autobusy. Problémy zaznamenali železničáři i na polské straně.

Vedle železnice vichr komplikoval i automobilovou dopravu. Vinou větru byl na téměř dvě hodiny v obou směrech uzavřen tunel na dálnici D47 nedaleko Klimkovic na Novojičínsku. Hasiči na severní Moravě vyjížděli k desítkám případů, v Bruzovicích na Frýdecko-Místecku zemřel v troskách utržené střechy čtyřiačtyřicetiletý muž.

Jižní vítr na Moravě a ve Slezsku dosahoval v noci i v ranních hodinách v nižších polohách rychlosti sedm až 12 metrů za sekundu, v nárazech kolem 20 metrů za sekundu, tedy 72 kilometrů za hodinu. Na hřebenech Jeseníků a Beskyd byly naměřeny nárazy větru 126 kilometrů za hodinu. Během dnešního odpoledne bude vítr slábnout, uvádí na svých internetových stránkách Český hydrometeorologický ústav.