Praskliny v části domu se přitom objevily už v minulých letech. Tehdy byly provizorně opraveny.

Statik David Kotek Právu řekl, že budovu si byl prohlédnout koncem srpna na základě žádosti jednoho z majitelů. "Když jsem dům viděl, upozornil jsem ho, že je třeba situaci co nejrychleji řešit. Na místě jsem se přitom dozvěděl, že několik hodin přede mnou objekt prohlížel i jiný statik, kterého tam poslal stavební odbor tamní radnice," řekl Kotek.

Dodal, že zřícení přístavby domu, postavené před třiceti lety, ho velmi překvapilo. "Dům byl sice narušen trhlinami, ale z mého pohledu to nevypadalo nijak dramaticky," řekl Kotek. Přitom nevyloučil, že u řady neodborně postavených objektů může nastat podobný problém. "Je možné, že takových staveb může být více," řekl Kotek.

Stav zraněného chlapce se lepší

Stav devítiletého chlapce, jehož vyprošťování ze sutin trvalo záchranářům zhruba devadesát minut, je již stabilizovaný. Z ostravské fakultní nemocnice tak mohl být převezen do nemocnice ve Frýdku-Místku, kde jsou hospitalizováni i jeho sourozenci.

Dospělí členové rodiny od soboty bydlí u příbuzných a rozhodují se, jak budou svoji situaci řešit. "Úřad je schopen zajistit rodině náhradní bydlení v jednom z nedávno uvolněných bytů. Během tří až čtyř dnů by se měla rodina vyjádřit, zda naši nabídku přijme," uvedl místostarosta města Jiří Mořkovský (ODS).