Nad střední Evropou očekává vysoký tlak, který dovolí, aby k nám proudil teplý vzduch. Dodal, že ranní mlhy, zejména v údolí a kolem vodních toků, se dopoledne rozpustí a ranní teplota, která po celý týden bude mezi 10 až 6 stupni (v pátek 12 až 8), se odpoledne vyhoupne na 21 až 26 stupňů. Přestože babí léto nejčastěji připadá až na druhou polovinu září, spíše k jeho konci, může v některém roce začít už mnohem dřív.

Příští týden opět pod 20 stupňů

K úterý se váže lidová moudrost, podle níž Svatá Ludmila deštěm obmyla. Lidová moudrost zároveň naznačuje, že občas je nutné počítat s přerušením babího léta při přechodu atmosférických front. Tak tomu má být i letos, proto po první vlně, která bude tento týden, by druhá vlna babího léta měla být kolem svátku Václava, tedy 28. září.

"Od soboty do úterý se už počasí bude trošičku kazit. Ale víkend ještě bude poměrně hezký, s polojasným počasím, občas někde může sprchnout a dokonce i zabouřit. V sobotu by teploty ještě měly být do 26 stupňů, ale od neděle už budou postupně klesat a v příštím týdnu budou jen v rozmezí 17 až 21 stupňů," uzavřel Seifert.