"Největší nárůst hlásila jako obvykle Praha, 91 nových případů, druhý největší nárůst mělo tentokrát Olomoucko, 19 případů," řekl Vít. Podle jeho slov je situace stabilizovaná, přičemž v následujících týdnech by se mohla zlepšit a mělo dojít ke snižování počtu nových případů. Od začátku roku už bylo nakaženo 894 lidí.

Podle Víta je potěšující, že nákaza ve větší míře nedorazila do škol. V minulém týdnu se ze 152 nových případů týkalo 14 školou povinných děti a dvou dětí z mateřských škol. Stále prý platí, že nakažení jsou převážně mezi lidmi od 25 do 40 let.

Podle Vítova vyjádření by v těchto dnech měla do republiky dorazit zásilka 38 tisíc očkovacích vakcín proti hepatitidě typů A i B. Česká lékárnická komora nemá přesné informace o tom, že by do lékáren dorazily nějaké nové zásoby, řekl prezident komory Stanislav Havlíček.

Epidemie žloutenky vypukla zhruba na počátku letních prázdnin v komunitě injekčních uživatelů drog a bezdomovců v Praze. Velmi rychle se rozšířila do okolí Prahy i mezi lidi mimo rizikové skupiny.