Spor mezi Polívkou a Harabišem se táhl sedm let. Polívka jako žalobce tvrdil, že na království má autorská práva a Harabiš na jeho popularitě vydělává. Ten to však popíral.

Polívka chtěl dosáhnout chtěl toho, aby se Harabišem registrovaná značka Valaske kralovstvje nemohla komerčně používat. Podle předsedkyně senátu odvolacího soudu však v tomto případě nejde o nekalou soutěž a sousloví valašský král jako takové ochrany pojímat nemůže.

Tomáš Hrabiš na jednání soudu..: Tomáš Hrabiš na jednání soudu.foto: Právo/Bedřich Novotný

Zapravdu Harabišovi už dal Krajský soud v Ostravě, a to loni 13. prosince. Herec se však proti tomuto verdiktu odvolal. Polívka před zářijovým jednáním Vrchního soudu nabídl Harabišovi smír, ten však tehdy nabídku nepřijal.

Bolka Polívku přišli k soudu podpořit i Valaši v tradičních krojích..:Bolka Polívku přišli k soudu podpořit i Valaši v tradičních krojích.foto: Právo/Bedřich Novotný

"Soudíme se o úsměv, myšlenku, tedy o něco, o co se soudit ani nelze. Navíc po tolika letech jde už o spor žabomyší. Proto hledám smír a stejně by se měla zachovat i druhá strana,“ řekl tehdy Polívka.