Čunek označil za vážné, „jestliže tady s politikou hýbou policisté, kteří vynášejí protizákonně informace, které získali, a vynášejí je po dávkách, tedy po kapkách..." Podle něj opakovaně překračují pravomoce.

"Policisté, kteří mě šetřili od začátku, šetřili v naprosto protizákonném rozsahu, byli ve spolupráci s novináři a pracovali na objednávku," řekl. Na poznámku moderátora Václava Moravce, že ČR by v tom případě byla policejním státem, odvětil: "Já jsem o tom přesvědčen, že skutečně ano z nějaké části."

"Nevím, co je obsahem toho vyšetřovacího spisu. Když ho má novinář, tak já ho chci mít jako první místopředseda taky. Já říkám: dejte mi ho do ruky, já si ho přečtu a řeknu, jestli má pan Tlustý nebo pan Langer vyvodit osobní odpovědnost," řekl pražský primátor Pavel Bém. Bém řekl v Otázkách Václava Moravce, že pro rozumné řízení demokratické společnosti je nezbytné, aby tajné policejní nahrávky neměli v rukou novináři, ale orgány činné v trestním řízení.

Podle Paroubka by měl být celý spis zveřejněn, protože pokud není zveřejněn, tak je jenom účelově používán. Ze spisu opakovaně unikají informace do médií, naposled o napojení Vlastimila Tlustého a Ivana Langera na lidi kolem Františka Mrázka. Paroubek řekl, že pokud se to ODS hodilo, nic proti použití policejních složek ve volebním boji neměla. Teď si podle něj politici ODS vyřizují přes policejní složky účty mezi sebou.

To, že policejní odposlechy mají k dispozici média, je podle premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka "problém policie a tajných služeb a ten problém se datuje z doby, kdy to bylo normální, tedy za minulých vlád", uvedl v pořadu televize Prima Nedělní partie.