Podle něj by byl lepším předsedou pražský primátor Pavel Bém než Topolánek. Dodal, že primátor má dobrý kredit a je oblíbený u veřejnosti.

Raninec řekl, že situace ve straně se zhoršila po odchodu Václava Klause z čela ODS. Na otázku, zda by Klaus byl znovu dobrým předsedou, odpověděl: „To v každém případě.“

Má prý důkaz o shromažďování kompromitujících materiálů

Raninec v rádiu Impuls tvrdil, že má písemný důkaz o tom, že bývalý poslanec jeho strany Jan Morava mohl shromažďovat kompromitující materiály na politiky. Dodal, že je připraven vypovídat před případnou sněmovní vyšetřovací komisí a před policií a důkaz jim předložit.

"Nechci naznačovat a chci to říct na tom fóru, které je k tomu příslušné (komise a policie)... Dalo by se říct, že mám jeden písemný důkaz," řekl Raninec.

Morava se podle nedávno odvysílané reportáže TV Nova snažil sbírat kompromitující materiály na své spolustraníky a další politiky. V reportáži padla zmínka i o tom, že citlivé a zneužitelné údaje by mohly unikat i z bezpečnostních služeb. Morava se minulý týden vzdal poslaneckého mandátu.

Raninec a další ze stranických rebelů Jan Schwippel hrozili odchodem z poslaneckého klubu ODS, pokud v jeho čele zůstane Petr Tluchoř a pokud se případ nevyšetří. Podle obou zákonodárců totiž šéf klubu o Moravových snahách věděl.

Raninec dnes svou hrozbu naplnil a klub opustil. Jako hlavní důvod uvedl to, že vedení sněmovní frakce občanských demokratů a většina jejích členů "nemá vážnější zájem" se kauzou zabývat.