Právnička Hůlová popřela nařčení, že chodí na zasedání rady opilá. Připustila, že není úplný abstinent, nicméně občasnou indispozici na zasedáních přičítá dlouhodobým zdravotním problémům provázeným braním léků, skleničce při obědě kombinované s letním vedrem, stresu a emocím.

Na posledním jednání rady před dvěma týdny si vzal po několika diskusních příspěvcích Hůlové slovo člen rady Dobromil Dvořák a požádal ji, aby chodila na jednání střízlivá. Hůlová mu odpověděla, že jej žádá, aby na zasedání chodil připravený. Právě tato příhoda a skutečnost, že přestřelku zveřejnila média, iniciovala tuto neoficiální schůzku.

Dvořák trvá na svém

Dvořák si ale myslí, že za indispozici mohl alkohol. "Podle svého pozorování soudím, že to plyne z konzumace nepřiměřeného množství alkoholu," řekl. Dodal, že i v případě, kdyby indispozice byla skutečně způsobena zdravotními problémy, měla se Hůlová omluvit a odejít. Člen rady podle něj musí jednat tak, aby nepoškodil radu a ani nepůsobil dojmem, že konzumoval alkohol.

Dvořák sám podle svého vyjádření o neoficiální schůzce přímo informován nebyl. Dodal však, že na radu přijíždí o dvě hodiny dříve, a tudíž případné setkání s dalšími členy nevylučuje.

Hůlová uvítala, že na popud předsedy rady Jana Mrzeny budou členové řešit problém "mezi sebou". Dodala, že ji mrzí, že podobné přestřelky škodí nejen pověsti jednotlivých členů, ale vrhají špatné světlo i na radu jako celek.