"Vyzývám Mirka Topolánka, aby realizoval svůj námět vyslovený v projevu na sjezdu SZ a odešel z veřejného života. Pro ČR nemůže udělat více,“ opřel se lídr ČSSD do premiéra v tiskovém prohlášení.

Topolánek podle Paroubka nemá soudnost, když se chce vyvinit z politické zodpovědnosti."Lež a vydírání je u něho kdykoliv omluvitelné, slouží-li jeho straně," řekl na adresu premiéra šéf nejsilnější opoziční strany a dodal: " Pokud zvažuje odchod z funkce, je to nejmoudřejší co pro sebe a Českou republiku může udělat."

VIDEO: Topolánek vyzval Tlustého k rezignaci kvůli kauze vydírání Zubové

Podle Paroubka je otázka, jak může Strana zelených setrvávat v koalici s ODS, jejíž poslanec chce vydírat předsedkyni Republikové rady strany. "A nebo to Martin Bursík ví a dělo se tak s jeho tichý souhlasem?" otázal se Paroubek, který předsedu zelených, aby se vyjádřil k tomu, co sám věděl o "úkolu Jana Moravy vydírat poslankyni Zubovou".

Bursíkovo vyjádření chce i Jakubková

Vyjádření předsedy Bursíka chybí také poslankyni SZ Věře Jakubkové. Chtěla by vědět, jestli jsou pro Bursíka vysvětlení premiéra dostačující, "přestože existují podezření, že o tom v ODS vědělo více lidí, a nic neudělali“.

"Chtěla bych, aby k tomu proběhla diskuze v koalici. Měla bych potíže zůstat v koalici, ve které to mezi poslanci funguje tímto způsobem,“ dodala.