Polívka jako žalobce tvrdí, že na království má autorská práva a Harabiš na jeho popularitě vydělává. Ten to však popírá. Připouští sice, že s Polívkou na propagaci království spolupracoval, ale zároveň podle něj neexistuje žádný důkaz, že by Polívka byl autorem myšlenky projektu.

Za pravdu Harabišovi už dal Krajský soud v Ostravě, a to loni 13. prosince. Herec se však proti tomuto verdiktu odvolal.

Polívka nabídl smír, ale neuspěl

Před úterním jednáním u olomouckého VS Polívka Harabišovi nabídl smír, ale ten nepřijal.

"Soudíme se o úsměv, myšlenku, tedy o něco, o co se soudit ani nelze. Navíc po tolika letech jde už o spor žabomyší. Proto hledám smír a stejně by se měla zachovat i druhá strana,“ řekl novinářům Polívka ještě před úterním jednáním u VS, kterého se osobně nezúčastnil. "Necítím tu potřebu. Nechám to na svém právníkovi,“ vysvětlil Polívka.

Zakladatel pomyslného mocnářství Tomáš Harabiš uhájil svůj projekt před žalobou Bolka Polívky, že parazituje na jeho popularitě.:. Tomáš Harabiš foto: Právo/Josef Gabzdyl

"Smíru se nebráníme. Jedinou naší podmínkou je, aby Polívka ukončil všechny žaloby, tedy i správní, které proti nám vede. To ale nechce,“ reagoval Harabiš s tím, že spor se vyhrotil poté, co byl herec sesazen z křesla valašského krále, a to kvůli údajným neúměrným finančním požadavkům.

"Harabiš otrávil řeku, a tak by za to měl nést odpovědnost. Ať už ale celá kauza dopadne u soudu jakkoliv, odjedu s úsměvem šaška a také s hrdostí krále,“ kontroval Polívka.