Most byl zavřený kvůli opravě. Technici ale už v neděli ráno sdělili, že beton ztvrdl rychle a most mohou otevřít dříve. Policie se chtěla vyhnout kolonám v nedělní dopravní špičce na objízdných trasách.

"Po provedení zkoušek, které prokázaly požadovanou tvrdost betonu, po dohodě s projektantem a také s ohledem na podvečerní nedělní dopravní špičku jsme se rozhodli obnovit provoz na Lanovém mostě již od 18 hodiny," uvedl ředitel Technické správy komunikací Luděk Dostál.

Údržbář odklízí zábrany na lanovém mostěÚdržbář odklízí zábrany na lanovém mostěfoto: Právo/Lukáš Táborský

Ve směru na Prahu 5 mohou na most nákladní i osobní automobily. Do pondělního rána budou ale muset zpomalit na 30 kilometrů za hodinu. Pro nákladní automobily bude v tomto směru třicetikilometrová rychlost platit do konce oprav mostu.

V opačném směru na Prahu 9 budou moci na most pouze osobní automobily. ty nákladní musí stále jezdit po objízdné trase, tedy po Švehlově a průmyslové ulici. Rychlost bude také omezena na 30 kilometrů v hodině.

Uzávěra Lanového mostu, kterým denně projede kolem 100 000 aut, působila komplikace zejména v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne, kdy se na objízdné trase tvořily dlouhé kolony. Problémy čekají policisté i v pondělí.