Po mostě jezdí denně tisíce aut a kamiónů, proto se očekávaly značné komplikace. "Provoz je hustý. Nejhorší situace je u křižovatky Černokostelecká a Průmyslová, kde je směrem na Prahu 9 dvoukilometrová kolona,“ řekl Novinkám mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Dosud byly na objízdné trase, která v obou směrech vede po Průmyslové a Švehlově, dvě nehody. Ty však policie na místě během několika minut vyřešila, aby se provoz nadále nekomplikoval.

Kvůli uzavírce Lanového mostu se na Průmyslové a Švehlově ulici, kudy vede objížďka, tvoří kolony.:. Kvůli uzavírce Lanového mostu se na Průmyslové a Švehlově ulici, kudy vede objížďka, tvoří kolony.foto: Právo/Petr Horník

 foto: Právo/Petr Horník

 

„Je to nádhera, čekal jsem, že to bude mnohem horší,“ řekl Právu jeden z dvojice strážníků, kteří hlídají sjezd z Jižní spojky před Lanovým mostem. Podobně se vyjádřili i dopravní policisté, kteří se střídali v „ručním“ řízení dopravy na Švehlově ulici.

Místní lidé ale jejich nadšení příliš nesdíleli, i když i některé z nich připustili, že je situace lepší, než se čekalo. „Jediné štěstí je, že se kolona zatím drží jen v jednom směru, takže není situace o moc horší, než minulý týden, kdy byl most zavřený jen pro kamióny,“ popsal Právu situaci ve Švehlově ulici jeden ze stánkařů.

 

 foto: Právo/Petr Horník

"Je překvapující, že doprava je plynulá. Překvapili řidiči, kteří do lokality omezili výjezdy,“ pochvaloval si Tomáš Mrázek, mluvčí Technické správy komunikací Prahy. Podnik se rozhodl Lanový most uzavřít před čtvrteční půlnocí do nedělní půlnoci kvůli havarijní opravě.

"Informace, které se daly do sdělovacích prostředků, řidiči respektovali a trochu se na to připravili," řekl ČTK ředitel pražské dopravní policie Pavel Švršula. Pomohlo podle něj i to, že je pátek a prázdniny, řada lidí si proto vzala dovolenou a cestu do metropole odložili.

foto: Mapy.cz/Ondřej Lazar Krynek
K havarijní opravě mostu se TSK rozhodla kvůli pokleslému koncovému příčnému nosníku mostu a vyklonění římsy včetně koroze na kovových prvcích, kterou způsobilo zatékání do mostu. Pokud nenastanou komplikace, oprava by měla skončit nejpozději 31. srpna.