Ve čtvrtek odpoledne bude zataženo až oblačno, na Moravě a Slezsku bude déšť a přeháňky, v Jeseníkách a Beskydech ojediněle bouřky. Mohlo by napršet až 15 mm srážek. Odpolední teploty budou 18 až 22 stupňů.

„V pátek bude nejchladnější ráno od začátku letošních prázdnin,“ řekla Dagmar Honsová z Meteopressu. Ranní teploty budou osm až 12, na horách klesnou až na čtyři stupně. Přes den bude oblačno až polojasno, na severu republiky s přeháňkami a občasným deštěm. Teploty 17 až 21 stupňů.

Sobota bude polojasná až oblačná, odpoledne se místy vyskytnou dešťové přeháňky, na horách ojediněle bouřky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni.

V neděli ráno bude obloha polojasná, teploty budou 13 až devět stupňů. Odpoledne ale přijde studená fronta ze západu, kvůli které bude přibývat oblačnosti a postupně se dostaví déšť s bouřkami. Odpolední teploty se ještě udrží na 21 až 25 stupních, pomalu se ale začne ochlazovat.

Začátkem příštího týdne bude deštivý a chladný, teploty nestoupnou na víc než 17 až 21 stupňů. Pěkné počasí se vrátí až příští víkend.