"Původně jsme čekali, že trolej bude opravena okolo půlnoci. Byla ale poškozena mnohem více, než se předpokládalo. Proto práce trvaly tak dlouho," řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Dodal, že provoz na trati to ale nijak neovlivnilo. "V té době je tak slabý, že jízda po jedné koleji žádné dopravní komplikace nepůsobí," vysvětlil.

Popadané stromy poničily trolejové vedení v úseku mezi Studénkou a Jistebníkem okolo 17:30. "V době události naštěstí úsekem neprojížděly vlaky. Nikomu se nic nestalo," řekl mluvčí.

Zpoždění způsobené přerušením provozu mělo devět dálkových spojů, se pohybovalo mezi 20 až 150 minutami. Největší zpoždění nabralo pendolino mířící z Ostravy do Prahy.

Hasiči čerpali i vodu ze zaplavených sklepů

Hasiči likvidovali i na dalších místech na severu Moravy následky vichřice s krupobitím. V okrese Ostrava zasahovali hasiči kvůli nepřízni počasí třináctkrát, na Novojičínsku pětkrát, na Opavsku čtyřikrát a na Karvinsku jednou. Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela řekl, že nejsilněji bouřka postihla především Ostravsko a Novojičínsko.

Prudkou bouři pocítili i návštěvníci právě probíhajícího hudebního festivalu Colours of Ostrava. Voda se nashromáždila na výstavišti Černá louka, poblíž řeky Ostravice a Hradní lávky spojující výstaviště se Slezskoostravským hradem, kde stojí hlavní scéna festivalu. „Hasiči ze stanice Ostrava-Fifejdy vodu odčerpali, k žádným jiným větším problémům nedošlo,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.