Zatímco v Kongresovém centru na přísně uzavřeném jednání sociální demokraté řešili problémy kolem odchodu poslance Petra Wolfa z poslaneckého klubu a strany, před budovu krátce před polednem "přistál“ netradiční autobus Karosa.

Oranžové vozidlo nese název "Rathova ambulance“ a nikoho nenechává na pochybách, že David Rath hodlá své profese využít ve volební kampani více než vrchovatě.

Oranžový :. Oranžový "Rathobus"foto: Novinky/Jiří Ovčáček

Hlavním sloganem, který je umístěn na boku autobusu, je "Vyléčíme náš kraj“. Ten doplňuje velká fotografie Ratha se stetoskopem, který má přiložený na stylizované mapce Středočeského kraje.

Oranžový "Rathobus“ odpoledne pořktily sektem špičky ČSSD včetně Ratha. Jak prozradil, autobus je vybaven například tlakoměrem. Ten si hned na místě vyzkoušel místopředseda ČSSD Milan Urban.

Vzhledem k tomu, že součástí vybavení je i hlukoměr, Rath zažertoval na otázku novinářů, zda byl na sobotním jednání ústředního výkonného výboru při slovní přestřelce hlučnější šéf strany Jiří Paroubek nebo ústecký volební lídr Jaroslav Foldyna. "Ani pan předseda ani pan Foldyna nedosáhli hluku, který vyluzuje Mirek Topolánek ve Sněmovně. To je objektivně zjištěno," prohlásil Rath.

Oranžový :. Oranžový "Rathobus"foto: Novinky/Jiří Ovčáček