"Já jsem ráda, že jsme ještě nemuseli do školy. Každý další den prázdnin dobrý," svěřila se asi dvanáctiletá dívka, která se s třemi kamarádkami hodinu po zahájení bruslení zahřívala horkou čokoládou z nápojového automatu u střídačky. "Náhodou, já už se do školy docela těším," diskutovala s ní její vrstevnice.

Po ledové ploše se proháněly jak nejmenší děti, tak i odrostlejší středoškoláci. Na bruslích vyjelo na led i několik jejich rodičů. "Osobně proti stávce učitelů nic nemám. Měli by dostat přidáno. Opravdu ale stávku neměli vyhlašovat zrovna na 1. září. Ochudili tak spoustu prvňáčků, včetně mé dcery, o slavnostní začátek školní docházky. Takže jsme šli alespoň bruslit, abych jí to nějak vyhradil," řekl Právu René Sommer, který po ledové ploše ruku v ruce jezdil s dcerou Renátou.

"Původně se mělo bruslit jen od 9 do 11 hodin, ale pro velký zájem byla nakonec tato doba prodloužena o další dvě hodiny. Celkem se na kluzišti vystřídalo osm desítek dětí," shrnul mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.