„Jistěže se jej nevzdám. Nevím ani proč bych se jej měl vzdát,“ řekl Novinkám Wolf k Paroubkově výzvě. Tu lídr ČSSD pronesl na nedělní mimořádné tiskové konferenci v Lidovém domě.

Zákonodárce se na nedělní tiskové konferenci stal terčem ostré kritiky svých nyní již bývalých spolustraníků. Označili jej za málo viditelného poslance, argumentovali tím, že od roku 2006 měl jednu písemnou interpelaci.

Wolf taková slova odmítá. „Oni prostě potřebují něco najít, co se jim hodí. To je styl pana Paroubka a jeho blízkých,“ sdělil poslanec.

Šlouf: Na vedení strany si stěžuje dalších 15 poslanců ČSSD
Petr Wolf skoncuje s ČSSD, rozhodl se opustit stranu.

„Pan Paroubek pořád něco hledá, má totiž strach. Myslím si, že bude určitě mít problémy se svým zvolením (v přímé volbě předsedy ČSSD),“ dodal Wolf.

Poslanec bude až do soboty na služební cestě. Jak řekl Novinkám, je v USA. Podle Wolfa cesta nesouvisí s americkým radarem. „Ne, nesouvisí s radarem. Jsem zde se sněmovní Stálou komisí pro bankovnictví,“ sdělil Wolf.

"Stálá komise pro bankovnictví má skutečně pracovní cestu v USA. Bylo to dlouhodobě plánováno," řekl Novinkám místopředseda komise Jiří Dolejš (KSČM).

Ten do Spojených států sice nevyrazil, podle něj se ale členové komise za oceánem seznamují v rámci pracovní cesty s místním bankovnictvím včetně systému federálních rezerv.