Paroubek evidentně považoval za nutné vyvrátit spekulace bulváru o tom, že je ve špatném zdravotním stavu. A tak vypustil do světa prohlášení, ve kterém se ohrazuje nejen proti tomu, že trpí dnou, ale také se chlubí, že byl nemocný po 20 letech.

„Je pravda, že jsem byl v minulém týdnu po dvaceti letech nemocen (viróza a růže v noze) a měl jsem tedy pouze polopracovní program. Toto mohu doložit zprávami lékařů,“ brání se Paroubek v tiskové zprávě.

„Tedy žádná dna (či podagra), bolesti kloubů anebo dýchavičnost, jak píší některá média,“ uvedl šéf největší opoziční strany. A aby nikdo nebyl na pochybách, že lídr ČSSD myslí vážně svůj plán vrátit se do vlády, píše o sobě: „Myslím, že veřejnost má právo na pravdivou informaci o zdravotním stavu ústavních činitelů i těch, kdo na významné ústavní funkce chtějí v budoucnu kandidovat.“

Paroubek se prohlášením snaží zabránit tomu, aby se o něm psalo jako o nemocném člověku. „Žádám proto příslušná média, aby goebbelsovsky neopakovala stokrát tyto lži a informovala o mém zdravotním stavu pravdivě,“ vyzval novináře.