Rath opět kritizoval privatizaci středočeských nemocnic. "Osobně to považuji za rozkrádání veřejného majetku a ohrožení dostupnosti zdravotní péče v kraji. Kraj tím mohl přijít až o tři čtvrtě miliardy,“ uvedl na chatu Novinek.

Postěžoval si, že s ním hejtman Bendl nechce jít do televizní diskuse, podle Ratha proto, že se bojí. „Tudíž si myslím, že je navíc i zbabělec,“ opřel se Rath do svého konkurenta. Slíbil, že s hejtmanem po krajských volbách neuzavře koalici, podpora ze strany komunistů by mu přitom nevadila. „Podporu naší menšinové krajské vládě ze strany KSČM vítám,“ sdělil Rath.

Kritika se snesla také na ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS). Na dotaz, zda má někdo okolo ministra firmu napojenou na peníze ze zdravotních pojišťoven nebo nemocnic, uvedl: „To netuším, má však občanské sdružení, které dostává milióny od farmaceutických firem o jejichž produktech ministerstvo rozhoduje. (...) Jeho náměstek Hroboň a poradce Macháček jsou napojeni přes tzv. řízenou péči na jednu zdravotní pojišťovnu a jsou tam i vazby na (zdravotní pojišťovnu) Agel.“

Podle Ratha šéf resortu Julínek za své funkční období neudělal nic pozitivního. „Marně vzpomínám, co udělal použitelného i pro příští roky (...) Zrušit či zásadně změnit se musí vše, co stačil udělat, ale hlavně i co plánuje udělat,“ napsal na chatu Novinek.

Stínový ministr zdravotnictví zopakoval, že je pro zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Evidentně ho pak pobavil dotaz, zda by chtěl kandidovat na post prezidenta. „V příštích mnoha a mnoha letech určitě ne. Je také otázkou, zda by mě na této pozici vůbec někdo chtěl,“ napsal Rath v odpovědi.