„Uvidíme na podzim,“ uvedl Škromach v pátek na chatu serveru Novinky.cz.
Za rok bude v ČSSD přímá volba šéfa strany všemi členy. „Po volbách je možné začít uvažovat, zda je tady společenská poptávka uvnitř ČSSD, aby kdokoliv kandidoval, včetně mě,“ dodal s odkazem na podzimní krajské volby.

Paroubek by protikandidáta přivítal. „To by bylo vynikající. Já nemám rád okopávání kotníků, já vítám přímou konfrontaci, střetnutí myšlenek, názorů. Málo platné, také to zvýší zájem členské základny o účast v přímé volbě předsedy,“ řekl na dotaz Práva.

Škromach dále uvedl, že Paroubek nedokázal využít potenciál Miloše Zemana ve prospěch ČSSD. Škromach se na rozdíl od Paroubka domnívá, že Zeman jako úspěšný premiér má právo se vyjadřovat k politické situaci.


K tomu Paroubek řekl: „Myslím si, že pan Zeman už toho řekl dost a že je jedním z viníků toho, že se sociální demokracie před třemi lety dostala do katastrofální situace, až na deset procent voličské podpory. Ale možná, že by to měl Zdeněk Škromach říkat dál v rámci strany a že na to bude slyšet více lidí. Já o tom silně pochybuji.“