Ploce totiž zvedl ze židle fakt, že Rejtek se na internetu vydává za externího člena sněmovních orgánů.

Rejtek chtěl loni získat visačky umožňující neomezený pohyb na závodech Free-style motocross. V inzerátu na internetu se představil jako externí člen výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu a z tohoto titulu se prý chtěl s kolegy závodů účastnit.

:. Falešný asistent někdejšího ministra zahraničí Jana Kavana Lukáš Kohout foto: PRÁVO/Dorian Hanuš

Dokonce sliboval, že v budoucnu by se pokusil pro tento sport zajistit finanční prostředky. V jiném inzerátu zase Rejtek chtěl koupit visačky a vstupenky na všechny závody na brněnském autodromu. „Velice dobře zaplatím za press card visačku,“ napsal v inzerátu.

Jeho jméno pak figuruje rovněž v diskusi na webových stránkách Klubu volných novinářů.

„Zjistili jsme to na internetu a upozorňujeme veřejnost, že tvrzení Rejtka o tom, že je členem podvýboru pro mládež a sport a také externím členem výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu se nezakládá na pravdě,“ řekl Právu Ploc.

Ten kvůli tomu ve čtvrtek svolal podvýbor. „Členem výboru či podvýboru v Poslanecké sněmovně může být pouze poslanec Parlamentu ČR a výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu nemá žádné externí členy,“ napsal Ploc v tiskové zprávě.

Otázkou tak pouze zůstává, zda se Rejtkovi na své smýšlené členství ve sněmovních orgánech podařilo něco získat. Členové podvýboru nyní zvažují, zda na něj podají trestní oznámení.