„Já se opravdu nemíním vzdát Karla Schwarzenberga a udělám všechno proto, aby se ta věc vyřídila,“ řekl na dotaz Práva Topolánek. Šéf lidovců Jiří Čunek připravil s auditory souhrn všech materiálů, které se týkají jeho osobního a rodinného financování, jak poznamenal.

„Takže jde o to, aby Čunek ministru Schwarzenbergovi tyto materiály předložil za účasti lidí, kteří jsou schopni garantovat hodnověrnost těchto materiálů, k tomu jednání ještě nedošlo,“ řekl premiér. Zároveň poznamenal, že tato situace ho netěší, neboť to ohrožuje jeho vládnutí.

 

Prázdné místo na ministerstvu po Jiřím Čunkovi podle Topolánka nepřináší žádné problémy. To se ale prý nedá říct o nepřítomnosti lidoveckého předsedy ve vládě. Premiér to uvedl během přednášky na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Premiér řekl, že s Čunkem i Schwarzenbergem mluvil a požádal je, aby se už dohodli. "Tož Juro, tak se už konečně nějak dohodněte,“ řekl prý Topolánek Čunkovi.

Schwarzenberg: Pan Čunek byl u mne, ale věci se neobjasnily
Premiér Topolánek prozradil, že už jste s Jiřím Čunkem mluvil o jeho kauze a prý jste řekl, že se necítíte být morálním arbitrem?
Ano, to je pravda. Věru se necítím být morálním arbitrem, a to vůči nikomu. Každý si musí zodpovídat za činy podle svého svědomí. Nejsem soudcem, ani knězem, a ani to není můj úkol.
Takže jste si to všichni tři na schůzce vyjasnili?
Všichni tři ne. Pan Čunek byl u mne, ale věci se neobjasnily. Já se opravdu necítím arbitrem, v tom měl premiér Topolánek naprostou pravdu. A to jsem mu také řekl. Telefonovali jsme spolu.
Znamená to, že můžete setrvat ve vládě, pokud se vrátí Čunek?
Poslouchejte, to jsem neřekl. To s tím nemá nic co dělat.