"Vážený nepřítomný pane premiére,“ hřímal například poslanec ČSSD Miroslav Váňa, "komu vaše vláda nepomáhá?“ Poslanec poté vyjmenoval matky, rodiny s více než třemi dětmi nebo například začínající manžele.

Jeho ohnivá řeč ale mezi hrstkou přítomných poslanců a dvou ministrů (práce Petra Nečase a dopravy Aleše Řebíčka) nevyvolala žádnou reakci. Definitivně ho zřejmě odradilo, když ho Zaorálek po dvou minutách přerušil kvůli vypršení času. Při další interpelaci totiž Váňa uvedl: "Měl jsem toho ještě hodně, ale tak jsem se rozlítostnil kvůli nepřítomnosti premiéra, že už nemohou pokračovat“. Následoval smích z lavic sociálních demokratů.

"Jelikož tady pan premiér není (...) já si svoje interpelace ušetřím na další zasedání a pevně věřím (...), že se pan premiér již tohoto zasedání účastní a bude opravdu odpovídat na položené otázky," uvedl další poslanec ČSSD Ladislav Šincl.

Popřáli si veselé Velikonoce

"Institut interpelací je k tomu, aby opozice měla šanci oslovit vládnoucí strany respektive předsedy vlády. To, co se předvádí zde, kdy předseda vlády a řada členů se na ně vůbec nedostavuje, je ale aktem arogance a pohrdání opozicí,“ rozhořčil se předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik. Poté zavelel všem poslancům, kteří s ním souhlasí, k protestnímu odchodu ze Sněmovny. Předtím ovšem neopomenul slušně popřát veselé Velikonoce všem přítomným poslancům a oběma ministrům.

"Mrzí nás tento arogantní přistup vlády a na protest opouštíme interpelace,“ přidal se ke komunistům místopředseda klubu ČSSD David Rath.

K protestu se neobvykle připojil i sám místopředseda Sněmovny. "Pro mě je tento přístup taky nedůstojný, omluvy ministrů z důvodu pracovního zaneprázdnění jsou nepřijatelné,“ řekl Zaorálek a ukončil znenadání schůzi.

"To, že místopředseda ukončil schůzi, považuji za skandální,“ protestoval Pavel Hrnčíř (ODS). "Můžeme se jen sebrat a jít domu,“ uzavřela místopředsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS). Podle ní byl Zaorálkův postup "naprosto neobvyklý a nenormální“.