„Státní zástupce vydal pokyn policii zahájit úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu křivé vypovědi a nepravdivého znaleckého posudku,“ sdělilo v pondělí Právu pražské městské státní zastupitelství (MSZ).

Urbanová je podle mluvčí MSZ Štěpánky Zenklové podezřelá, že jako svědek v případu Čunek vypovídala nepravdivé údaje o skutku údajného podplácení tehdejšího vsetínského starosty Čunka.

Marcela Urbanová nebyla rozhodnutím státního zástupce překvapena. Na dotaz Práva, co tomu říká pouze odvětila: „Vůbec nic“. Potom ale přeci jen doplnila: „Pokud někdo uznal, že je potřeba to prověřit, ať to prověří“.

Z obviněného je poškozený

Vyšetřování začalo na základě nejméně dvou trestních oznámení, jedno z nich podal Lukáš Kohout, známý podvodník, který v minulosti např. jménem Sněmovny a za pomoci jejích prostředků procestoval s kamarády svět jako falešný asistent poslance Jana Kavana.

Mimo Kohouta podal trestní oznámení na Urbanovou již dříve také Čunkův advokát Eduard Bruna. „Podal jsem to (trestní oznámení) na křivou výpověď, ale už je to dlouho. Můj klient zde figuruje jako poškozený,“ řekl Právu Bruna.


Policie má na vyšetření celé věci tříměsíční lhůtu.