Vyloučení Snítilého Novinkám potvrdil předseda ČSSD Jiří Paroubek. Prohlásil, že poslanec neměl nikdy pravicové názory. "Divím se jeho saltu mortale," řekl Paroubek.

"Budu nezařazeným poslancem, který bude hlasovat se sociální demokracií na základě jejího programu. Mandátu se nevzdám, není žádný důvod," komentoval své vyloučení z klubu Snítilý, který zatím zůstává členem ČSSD.

Páteční volba prezidenta podle sázkařů

 

Snítilý odmítl Paroubkovo tvrzení, že za jeho rozhodnutím volit Klause jsou korupční praktiky. Zároveň popřel, že by se přidal po bok přeběhlíků Michala Pohanky a Miloše Melčáka a podporoval vládu.

"Budu si muset zvyknout, že mi budou říkat zrádce," poznamenal. Sociální demokraté podle něj věděli již minulý týden, že bude volit Klause. "Řekl jsem to vedení strany," doplnil Snítilý.

Švejnarovy šance klesají, na Hrad nedorazí Zubová

Na Pražském hradě bude chybět poslankyně zelených Olga Zubová, dále se tak snižují šance kandidáta Jana Švejnara. Zubová poslala vedení strany textovou zprávu, podle které se nedostaví, řekla mluvčí zelených Eva Rolečková.

Podle poslankyně zelených Věry Jakubkové je Zubová po operaci a v noci byla na pohotovosti. Jakubková Právu řekla, že Zubová už byla v autě na cestě na Hrad, ale vrátila se.

Zubová se ucházela o křeslo ministryně školství, zelení ji nedávno zvolili do čela republikové rady.