Snítilý to řekl novinářům po večerním jednání klubu poslanců ČSSD.

V pátek prý chce jít na Pražský hrad, protože volit hlavu státu považuje za čest. Je prý pevně rozhodnut, komu dá hlas, novinářům ani stranickým kolegům to ale neprozradil.

"Nepokládejte mně prosím otázku, koho budu volit. Ale mohu vám říct, že jsem rozhodnut, koho budu volit, a žádná skutečnost, která by se stala zítra (v pátek) na poslaneckém klubu, mé rozhodnutí nezvrátí," prohlásil Snítilý.Snítilý také uvedl, že jeho volbu neovlivní, zda bude tajná, či veřejná. Jméno svého favorita chce prý oznámit až poté, co budou jasné dohody politických stran včetně postoje ČSSD.

Požádal o chranku i novou lustraci
Snítilý rovněž řekl, že při nejbližší vhodné příležitosti, zřejmě ale až po volbě prezidenta, požádá ministra vnitra o nové lustrační osvědčení.

Snítilý také požádal kvůli výhrůžkám o policejní ochranu, na jednání poslaneckého klubu už přišel v doprovodu bodyguarda.

Na výhružky si v souvislosti s volbou stěžovalo už šest zákonodárců, naposledy šéf poslanců ČSSD Michal Hašek.

Kontroverzní odchod z volby
V úterý oznámil, že zvažuje odchod z poslaneckého klubu ČSSD, ze sociální demokracie i to, že složí poslanecký mandát. Tehdy také uvedl, že žádný nátlak na něj nikdo nevyvíjí a že zatím neví, koho by případně v prezidentské volbě podpořil.

Při předchozí, tedy první prezidentské volbě, Snítilý ze zdravotních důvodů společnou parlamentní schůzi na Hradě opustil.

Předtím ale nehlasoval pro žádného z uchazečů o funkci hlavy státu, tedy ani pro kandidáta ODS a současného prezidenta Václava Klause, ale ani pro Jana Švejnara, kterého podporuje ČSSD.

Spekulovalo se o tlaku, jemuž Snítilý údajně čelil. Občanští a sociální demokraté se ale z vytváření tohoto tlaku obviňovali navzájem.