Vyvíjel na vás někdo tlak?

Ne, nikdo na mne nátlak nevyvíjel.

Nestalo se tak na vaší schůzce s ministrem Langrem a poslankyní Horníkovou?

O žádnou schůzku nešlo, šlo o náhodné setkání. Opravdu si může někdo myslet, že jsem takový idiot, abych na nejfrekventovanějším místě, kde chodí poslanci všech klubů, měl schůzku s paní kolegyní Horníkovou a ministrem vnitra? Opravdu si někdo může myslet, že jsem upadl naznak z jahody?

Kdybych chtěl konspirovat, tak protože bydlím v lesích, kde znám každý kámen, mohli bychom probrat ožehavé otázky kolem volby prezidenta v jednom z polorozbořených pohraničních bunkrů v okolí Náchoda. A také dříve než těsně před volbou.

A z ČSSD na vás nikdo netlačil?

Já nikdy nebudu komentovat dění v poslaneckém klubu. Nikdy nebudu špinit sociální demokracii. Zítra v úterý jedu normálně na klub, tam vysvětlím své stanovisko a pak budu připraven hovořit s novináři. Já nejsem člověk, který by podléhal nějakým tlakům. Já jsem jeden z 281 volitelů hlavy státu a já mám snad ještě svoji hlavu natolik v pořádku, abych se rozhodl sám za sebe.Poslanec ČSSD Evžen Snítilý :. Poslanec ČSSD Evžen Snítilý foto: Právo

Za zhroucením Snítilého mohla být jeho minulost v StB

Je pravda, že jste podepsal vázací akt StB a tím jste mohl být vydíratelný?

Na tuto otázku se vyjádřím v časovém sledu úterý až čtvrtek.

Byl jste v 70. letech nucen ke spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou (VKR)?

Pane redaktore, mě nikdo k ničemu nemusí nutit a nikdo mě k ničemu nenutil.

Takže popíráte, že byste byl nějakým způsobem spojen s VKR?

Na tuhletu otázku platí má odpověď: od úterka do čtvrtka se k tomu vyjádřím. Pochopte, že nejprve musím mluvit v poslaneckém klubu.

Snítilý chce v pátek přijít volit prezidenta