Ztrátu naznačuje i hospodaření v letošním roce, už nyní se rýsuje propad 100 až 250 miliónů korun, a to hlavně kvůli snížení příjmů z reklam. Někteří radní byli nepříjemnými informace o hospodaření šokováni. "Je to sestup z Kavčích hor do Mlynské doliny," uvedl ve zřejmé narážce na hospodaření slovenské televize radní Milan Horálek. Dodal, že poslední dva roky se nestalo nic, co by zbrzdilo "sešup" hospodaření ČT.

Hospodářským propadem za loňský rok Česká televize vyčerpala svůj rezervní fond. Janeček ve středu vyhlásil výběrové řízení na ředitele studia ČT v Brně. Řízení bude rychlé a dvoukolové. Jeho výsledek by měl být oznámen 16. září.

Janeček za tímto účelem jmenoval pětičlennou výběrovou komisi, jejíž členové se vzájemně neznají a jejich jména nebudou před oznámením vítěze známa. Radní ČT, kteří budou mít zájem, se tohoto výběrového řízení mohou zúčastnit jako přísedící.

Radní Jiří Voráč ve středu informoval o tom, že policie v Brně řeší případ, že se někdo naboural prozatímnímu řediteli studia ČT v Brně Radovanu Kosovi do počítače a odeslal jeho jménem nepravdivou zprávu. Další informace k tomu nebyly sděleny.