"Absolutně nechápu, proč se premiér Topolánek takto vyjadřuje. Doufám, že buď předloží důkazy, a nebo se omluví,“ řekl v pondělí v Ostravě novinářům Švejnar.

Topolánek v České televizi prohlásil, že Švejnarova kampaň nemohla stát 500 tisíc korun, ale spíše 500 tisíc eur. To Švejnar odmítá stejně jako údajné propojení jeho kampaně s ČSOB.

"Na svých internetových stránkách jsem publikoval základní rozpočet, který ukazuje, že je přibližně sedmnáctkrát menší, než to, co uvedl premiér Topolánek. Jsem tím velice překvapen. Normálně je to (Topolánek) člověk, se kterým jsem velice dobře vycházel,“ podotkl Švejnar.

Švejnarův odhad nákladů na kandidaturu (stav k 3. únoru)v tis.
kancelářské potřeby, taxi, různé80
pronájem kanceláře150
telefony140
cesty do regionů (7)115
pronájem automobilu90
náhrady pro administrativní část týmu100
webové stránky35
tiskové konference40
CELKEM750

"K žádnému propojení s ČSOB z naší strany nedošlo a nedochází. Já sám jsem zmrazil svou činnost v dozorčí radě ČSOB v listopadu. Nedocházím na žádné schůze, nedostávám žádné informace, nepobírám žádné odměny,“ uvedl Švejnar.

Švejnar zároveň vyzval Václava Klause, aby i on zveřejnil výčet svých nákladů spojených s prezidentskou kandidaturou a doložil jejich oddělení od výkonu prezidentské funkce.