Protestu se účastní pět členů K213, ve středu je přišla podpořit dokonce i jedna žena, která má prý s Pavlovou jako advokátkou nepříjemné zkušenosti.

V devět hodin se na místo protestu v brněnské Josefské ulici dostavila policie. Všem pěti demonstrujícím mužům zkontrolovala občanské průkazy. Velitel hlídky je poučil, že jsou povinni Pavlové umožnit vstup do objektu a že pokud to neučiní, jednají proti zákonu. Jiří Fiala z K213 ale tvrdí, že blokádou úřadu nijak zákon neporušují.

"O situaci ještě budeme jednat," řekl ve středu Jiří Sezemský z ministerstva práce a sociálních věcí. Neupřesnil ale, zda se Pavlová pokusí opět proniknout přes protestující na své nové působiště.

Protest trvá od pondělí

Na novou ředitelku čekali demonstranti ve vstupních dveřích objektu, v němž úřad pro ochranu dětí sídlí, již v pondělí. Pavlová se ale nedostavila. V úterý se pokusila projít přes pět mužů s transparenty dovnitř, což se jí nepodařilo. Rozhodla se odejít s tím, že se s protestujícími nechce pustit do šarvátky.

Organizace K213 má asi 480 členů. Jsou to především otcové, jimž byl po rozvodech s jejich partnerkami znemožňován styk s dětmi. Tvrdí, že se Pavlová dostala na místo ředitelky úřadu neprůhledným způsobem a že není nestranná. Požadují po ministerstvu vysvětlení. "Nevím, kdo byl účastníkem konkurzu, jak to probíhalo. Já jsem se řádně přihlásila," řekla Pavlová.