Pavlová nabídla členům sdružení diskuzi ve své pracovně, jeho předseda Jiří Fiala ale trval na tom, aby schůzce byli přítomní novináři. Ředitelka takový požadavek odmítla a odešla.

"Vraťte se do svých feministických spolků," řekl ještě předtím Pavlové Fiala.

Organizace demonstruje před brněnským úřadem již od pondělí a údajně vydrží do té doby, dokud ji nevyslechne ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS). Před budovou rozvinulo šest jejích členů transparenty s nápisem "Stop diskriminaci tatínků".

Mluvčí ministerstva Jiří Sezemský v pondělí uvedl, že se ministerstvo nebrání diskusi s kýmkoli, "ovšem tato diskuse nesmí přerůst v osobní urážky nebo nátlakové aktivity, hraničící s porušováním zákona".

Pro sdružení je Pavlová radikální feministkou

Členové sdružení tvrdí, že se Pavlová dostala na post ředitelky úřadu neprůhledným způsobem. Požadují, aby bylo vysvětleno, jak konkurz vyhrála.

Druhou zásadní výtkou k Pavlové je její minulost. Organizace se domnívá, že je "feministickou advokátkou extremistických feministických spolků Profem a Koordona, které razí s rovností občanů zcela neslučitelné názory".

K213 uvádí ve svém prohlášení, že Pavlové a všem, kteří ji z ministerstva práce a sociálních věcí na post ředitelky úřadu dosadili, vyhlásili nesmiřitelný boj. V něm chtějí pokračovat až do doby, kdy bude výběrové řízení na ředitele úřadu anulováno a uskuteční se nový konkurz.