"Jsem ochoten říci jen to, co jsem řekl, protože jsme se na tom takto dohodli," prohlásil Čunek s tím, že další schůzky budou následovat. S Bursíkem se sešli poté, co oba vystoupili v pořadu České televize Události, komentáře, kde si kvůli Čunkově návratu vjeli do vlasů.

"Považuji to za posun, podařilo se nám tu situaci odblokovat. Teď jde o to dohadovat detaily, může se také kdykoliv stát, že se ta situace vrátí do bodu nula. Nebyla to noc, která by byla promarněná," řekl novinářům Bursík, který chce problém s Čunkem vyřešit až po únorové prezidentské volbě. O situaci už také Bursík mluvil s premiérem, na výsledky je podle něj ještě brzo.

Na otázky, zda pondělní jednání obou koaličních lídrů vyústilo v nějakou kompromisní dohodu, nebo jestli se dá očekávat jeho návrat do vládních funkcí, Čunek řekl: "Vy potřebujete určitou chvilku napětí, tak ji mějte, my jsme ji také měli, a brzy se vše dovíte." Také Bursík řekl, že vzhledem k citlivosti této věci nebude prozrazovat dílčí výstupy. "Kdybychom se na něčem domluvili, tak bychom to dali vědět médiím," dodal.

 
Premiér a šéf ODS Mirek Topolánek vyzval obě menší strany, aby se o případném opětovném jmenování šéfa lidovců do funkce vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj dohodly nejdřív mezi sebou. Pokud by se jim to nepodařilo, rozhodne o Čunkově osudu sám.

Čunek kabinet loni opustil kvůli opětovnému otevření případu, v němž čelil obvinění z korupce. V listopadu však žalobce trestní stíhání definitivně zastavil a KDU-ČSL nyní žádá návrat svého lídra do funkce vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj. Hlavně zelení ale varují, že nemohou být s Čunkem v jedné vládě. Lidovci však zatím svůj postoj nezměnili. Postoj ODS označil Topolánek za neutrální.