Někteří opoziční zastupitelé si vzpomínají na detaily tehdejšího prodeje. "Novák se nás tehdy snažil přesvědčit, že je pravá doba na prodej akcií, a to celého balíku. Napřed mu to neprošlo, ale pak jsme se dohodli, že akcie prodáme. Strašně se ale tehdy tutlalo, kdo o ně má zájem a kolik těch firem je. Nevěděli jsme ani, co za akcie nabízejí. Novák vybíral sám," řekl dnes Právu zastupitel Jaroslav Říha (tehdy ČSDD).

"Starosta nám tenkrát vysvětloval, že je cena akcií na vrcholu a kdo zaváhá, ten prodělá. Zájemce nám nepředstavil. Stanovila se jen minimální cena a starosta byl pověřen prodejem. Smlouvu jsem nikdy neviděl," uvedl Bohumil Bocian (ČSSD).

Radnice dělá mrtvého brouka

Akcie prodalo město v roce 1999. Cenu 3 000 za akcii zastupitelé neakceptovali, Novák později našel kupce, co byl ochoten zaplatit za akcii 4 700 korun.

"Pokud se prokáže, že je podezření pravdivé, pak by měl ten člověk odejít nejen z politiky, ale také z města," řekl Právu Říha.

Chomutovská radnice zaujala k podezření policie, že Novák (ODS) vzal v roce 1999 úplatek za prostředkování prodeje akcií v majetku města společnosti VNG - Verbundnetz, pozici mrtvého brouka.

"Čekáme, zda nás osloví orgány činné v trestním řízení. Pak samozřejmě poskytneme, co bude třeba. Zatím se však na nás nikdo neobrátil, takže žádné horečnaté hledání v archivech se nekoná," uvedl místostarosta Jan Řehák (ODS). V době, kdy se za obchod s akciemi Severočeské plynárenské a Severočeské energetické za 317 miliónů korun uskutečnil, ještě na radnici neseděl.