Dálnice byly ráno sjízdné bez omezení až na krátký úsek na D3, kde je od 71. do 80. kilometru kvůli zvýšené vlhkosti doporučena zvýšená opatrnost. Ta je nutná i na dvou pětinách sítě rychlostních silnic. Varující je pondělí, kdy se na R10 srazilo několik aut ve dvou hromadných haváriích.

Sníh na silnicích může zaskočit řidiče mířící do lyžařských center na Šumavě. Na cestách, kde se nesolí, leží zhruba centimetrová vrstva čerstvého uježděného sněhu. Na Českokrumlovsku, kde se vyskytují mlhy, a na Českobudějovicku se pak objevují zledovatělé úseky posypané drtí. Pozor by si na ně měli řidiči dát hlavně v lesích a ve vyšších oblastech.
 
Zbytky zledovatělého sněhu na silnicích druhé a třetí třídy a místy se vyskytující mlha komplikují jízdu i řidičům na Vysočině. Zmrazky kryté posypem leží hlavně na Pelhřimovsku, Třebíčsku a Žďársku. Mlhy leží místy na Havlíčkobrodsku, Žďársku a Pelhřimovsku. Teplota se v kraji pohybuje od dvou do sedmi stupňů pod nulou. Vane slabý vítr.

Motoristy na východě Čech čeká ve vyšších polohách vrstva ujetého sněhu. V okolí Hlinska na Chrudimsku by měli počítat s možností tvorby ledovky. Na Trutnovsku mrholí a silnice mohou namrzat, vyplývá z informací silničářů. Na Orlickoústecku silničáři varují před možností namrzání mlhy. Teploty se na východě Čech pohybují až šest stupňů pod bodem mrazu.

Komplikovaná situace na Zlínsku

Silničáři Zlínského kraje varují před mlhami, které místy namrzají. Na komunikacích I. a II. tříd navíc leží místy zbytky rozbředlého kašovitého sněhu. Řidiči by obzvlášť ve vyšších polohách Vsetínska neměli zapomínat na povinnou zimní výbavu, shodují se silničáři.

I  v nižších polohách Zlínského kraje jsou komunikace sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Například na Kroměřížsku na silnicích II. a III. leží ujetá vrstva sněhu krytá chemickým posypem. Podobná situace panuje také na Uherskohradišťsku. Na Zlínsku jsou silnice mokré po chemickém ošetření.