Namrzlá silnice R10 mezi Prahou a Mladou Boleslaví působila řidičům problémy od rána. Stalo se na ní několik vážných dopravních nehod včetně dvou hromadných havárií. Při jedné zemřel mladý muž.

Na silnicích I. třídy je zvýšená opatrnost třeba na Lanškrounsku, Chrudimsku, na Šumavě, kolem Svitav, Železné Rudy, Poličky a na Žamberecku, stejně jako v okresech Ústí nad Orlicí, Karlovy Vary, Cheb, Jeseník,  Karlovy Vary, Pelhřimov, Prachatice, Sokolov, Šumperk, Třebíč a Žďár nad Sázavou.

Na téměř všech úsecích silnic II. a III. třídy ve vyšších polohách leží uježděná vrstva starého sněhu, v okresech Frýdek-Místek a Karlovy Vary na ni napadl ještě sníh nový

Na Karlovarsku sněžilo

V celých západních Čechách je zhoršená sjízdnost. Dopravu komplikuje nejen sněžení, ale také namrzající vozovky a jinovatka. Situace je nejhorší v Karlovarském kraji, kde v noci sněžilo. Silnice první třídy jsou převážně mokré po chemickém ošetření. Na silnicích druhé a třetí třídy pak leží až dvoucentimetrová vrstva nového sněhu.

V Plzeňském kraji komplikuje sjízdnost námraza na Tachovsku, v okolí Stříbra a Tachova padá jinovatka. Na Šumavě, hlavně v okolí Železné Rudy, je na některých cestách ujetá vrstva staršího sněhu krytá posypem.

Také na silnicích v nejvyšších polohách Orlických hor a v okolí Hlinska na Chrudimsku zůstává vrstva zledovatělého sněhu. Na Orlickoústecku silničáři varují před možností namrzání vozovek kvůli mlze, v některých oblastech v okolí Králíka napadl také nový sníh. Na většině území východních Čech je zataženo a podle meteorologů může během, dne sněžit.  Silnice byla po chemickém ošetření vlhká.foto: NOVINK/Alex Švamberk

Na Vysočině jsou silnice po chemickém ošetření vlhké, ve vyšších polohách a na Pelhřimovsku na nich leží zbytky sněhu. Místy leží mlha.

Mlha na Zlínsku

Ve vyšších polohách Zlínského kraje padá mlha, která může namrzat. Ve výše položených místech regionu pak doporučují použít sněhové řetězy, místy totiž leží ujetá až pěticentimetrová vrstva sněhu. Kromě Valašska je komplikovaná situace i na Uherskohradišťsku a Kroměřížsku. I když byl použit chemický posyp, může se místy tvořit ledovka.