„O té věci jsem s panem Čunkem tento týden jednal a on mi jako klient svému obhájci výslovně uložil pokyn, abych to usnesení nezveřejňoval a nedával ho z ruky,“ řekl ve středu Právu Bruna. „Řekl mi, že ani on sám to nechce zveřejnit, ale že to ještě zváží,“ dodal Bruna.

Ke zveřejnění klíčového usnesení, které obsahuje podrobné vysvětlení toho, proč Salichov zastavil Čunkovo stíhání pro podezření z korupce, Čunka vyzvala sama nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká.

Učinila tak v den, kdy Salichovovo rozhodnutí posvětila. Sama jej totiž stejně jako kterýkoliv jiný státní zástupce zveřejnit nemůže.

„Mám velký zájem na tom, abych to uveřejnil. Já už nemám co tajit. Budu se snažit,“ reagoval tehdy na její výzvu Čunek. V dalších dnech pak začal prohlašovat, že usnesení zveřejní až poté, co získá souhlas 34 lidí, kteří jsou v materiálu zmíněni. Ten přitom nutně potřeboval pouze od dalšího účastníka řízení, tedy jeho někdejšího spoluobviněného Petra Hurty z realitní společnosti H&B Real. U ostatních by stačilo, kdyby jejich jména a osobní údaje začernil.

Přestože Hurta po osobním setkání s Čunkem se zveřejněním usnesení souhlasil, veřejnost na tento krok zatím čeká marně.

„Divíte se? Asi se není čím chlubit. Kdyby bylo, tak to určitě zveřejní,“ reagovala na to ve středu bývalá nejvyšší státní zástupkyně a nynější stínová ministryně spravedlnosti za ČSSD Marie Benešová.

Vyjádření Čunka se ve středu Právu nepodařilo získat.