Rakouské úřady přitom o jeho pobytu mohou přinejmenším něco tušit. Před časem se dokonce dotazovaly Česka, zda česká justice stále trvá na eurozatykači i na mezinárodním zatykači, který je na Pitra vydán.

To, že informace Práva nejsou scestné, potvrdil i soudce Petr Novák, který měl Pitrovu kauzu od počátku na starost. „Neověřené poznatky o tom, že by pan Pitr mohl být pravidelně v Rakousku v jednom tamním lyžařském středisku, se už ke mně také donesly. Stejně tak to, že prý spoléhá na benevolenci tamních justičních orgánů, že ho nezatknou a nevydají do ČR,“ řekl včera Právu Novák.

Doplnil, že ho kontaktovalo i rakouské ministerstvo pro justici. „Už se mě dotazovalo na platnost mezinárodního zatýkacího rozkazu i eurozatykače, které jsem na pana Pitra po jeho zmizení vydal. Já mohu jen říci, že si za oběma zatykači nadále stojím,“ uvedl Novák.

Pitr zmizel v den, kdy měl nastoupit do vězení pětiletý trest za daňové delikty. Poté uprchl do Německa, následně se údajně objevil v Chorvatsku, Monaku a právě v Rakousku.

Kvůli útěku už také přišel o patnáctimiliónovou kauci, kterou nechal soudce Novák propadnout. Sám Pitr se prý ze zahraničí nechal slyšet, že se dobrovolně vrátí do ČR jen v případě obnovy svého procesu.