"Neuvědomil jsem si, že nežiji na světě sám a že v tom usnesení je pojmenována spousta lidí a teď je musíme obtelefonovávat, kontaktovat právníky. Účastníkem řízení jsem sice jen já a pan Hurta, ale v tom usnesení je pojmenováno spousta lidí - svědků, takže já se teď snažím vymámit, aby to nebyl žádný problém, když to zveřejníme," vysvětlil Právu Čunek.

Prohlásil, že se chce se vůči těmto lidem zachovat slušně, aby mu nevytýkali, že bez souhlasu těchto osob zveřejnil jejich jména.

"Věřím ale, že to nějak dokáži. Mám velký zájem na tom, abych to uveřejnil. Já už nemám co tajit," podotkl Čunek.

Čunkovu kauzu v úterý už podruhé odložil jihlavský státí zástupce Arif salichov, NSZ rozhodnutí potvrdilo. Usnesení má nyní v ruce Čunkův advokát Eduard Bruna, s kterým předseda KDU-ČSL konzultuje, jakým způsobem je možné jej zveřejnit. "Zatím jsme se na tom ještě nedomluvili," doplnil Čunek.

Bruna k tomu Právu řekl, že doporučil klientovi, aby buď zveřejnil celý výrok toho usnesení a zásadní části odůvodnění Salichovova rozhodnutí, případně aby k tomu udělal setkání s novináři.

Nejdřív má ale známý pražský advokát za úkol spojit se právníkem Petra Hurty a dohodnout se na dalším postupu. "Zatím jsem se mu nedovolal," uvedl Bruna.

 

Pro křivou výpověď jsou například stíháni dva svědci.