pátek bude na většině území zataženo, od večerních hodin přijde ze západu déšť. Ranní teploty budou mezi dvěma až šesti stupni, v Čechách bude přes den čtyři až osm stupňů, na jižní Moravě dokonce až 10 stupňů.

O víkendu se ochladí. V sobotu bude obloha nadále zatažená, odpoledne bude na horách sněžit. Ranní teploty budou od nuly do čtyř stupňů, odpoledne se bude rtuť teploměru pohybovat od dvou do šesti stupňů, na jihu Moravy až osm.

neděli bude zataženo až oblačno, v nížinách bude pršet, na horách budou srážky sněhové. "Vypadá to, že v neděli by mohlo na horách napadnout až pět centimetrů sněhu," řekla meteoroložka. Denní teploty by neměly klesnout pod nulu. Bude ale foukat čerstvý vítr v nárazech až 72 km/h. K večeru se ochlazení ještě prohloubí a bude pokračovat i začátkem příštího týdne.

Sněžení v nížinách, které by mělo začít v pondělí, se potáhne po celý týden. Výrazně se i ochladí. "V nočních a ranních hodinách v úterý a ve středu by teploty měly klesnout až k minus osmi stupňům," upozornila Honsová. Odpoledne se bude teplota pohybovat od minus jednoho do tří stupňů.