"Prezident se cítí zdráv, probíhá normální rekonvalescence," doplnil Hájek. Klaus se věnuje běžným pracovním záležitostem a zabývá se rovněž problémem milostí. Na zámku v Lánech by měl být premiér Vladimír Špidla s největší pravděpodobností pověřen vedením ministerstva spravedlnosti.

Prezident kvůli nemoci odložil jmenování ústavních soudců Vojena Güttlera, Pavla Holländera a Pavla Rychetského plánované na 22. července. Je možné, že stihne i jmenování dalších dvou kandidátek senátorky za ODS Dagmar Lastovecké (52) a advokátky Kláry Veselé-Samkové (40), které senátorům ke schválení již doporučil ústavně-právní výbor Senátu. Horní komora parlamentu by o kandidátkách měla hlasovat příští týden.

Lékaři chtějí, aby Klaus v Lánech zůstal, dokud se zcela nezotaví. Lánské prostředí mu prý svědčí. Do Lán za Klausem dojíždí podle ČTK i lékař. Prezident na zámku v Lánech již v pondělí podepsal novelu zákona o státním rozpočtu na rok 2003 a zákon o převodu zemědělských a lesních pozemků z vlastnictví státu na jiné osoby.